Bir kitap, 7 Yaşımda Bindiğim Kamyonun Frenleri Patladı

Çok sık kitap okuyan birisi değilim ama bu defa bir kitap tavsiyesinde bulunacağım. Genelde bir kitabı  hevesle alıp ilk 50 sayfayı bitirdikten sonra “bir ara okunacaklar” rafındaki yerine koyarım. Bu defa öyle olmadı, Antalya-İstanbul uçuşunda başladığım kitabı ertesi gün bitirdim, başarı / hayat hikayeleri okumayı sevenler için oldukça akıcı bir kitaptan bahsedeceğim.

Geçtiğimiz hafta Antalya’da düzenlenen Arvento İş Ortakları toplantısında konuşmacı olarak katılan Ahmet Şerif İzgören‘in sunumunda yer verdiği Ataman Özbay’ın çok yakın zamanda çıkan kitabı, “7 yaşında bindiğim kamyonun freni patladı ve hayata yuvarlandım” bahsettiğim kitap.

Ataman Özbay’ın hayat hikayesini okurken sanki Ataman Amca ile karşılıklı oturmuşuz da bana eski yıllardan bahsediyormuş gibi bir izlenime kapıldım, kitabın dili oldukça sade. Öyle alengirli betimlemeler, iki paragraflık cümlelerden oluşmayan, yalın bir anlatım tarzı var Özbay’ın. İlk eczanelerini Hayrabolu’da açmışlar, 26 yaşına geldiğinde 2 eczane 1 matbaa ve 1 yağ fabrikasının sahibi olmuş. Uni’nin kurucusu olan Özbay’ın henüz 6 yaşında başlayan girişimcilik hikayelerinden genç-yaşlı herkesin çıkartacağı bir ders var mutlaka. Kitapta yer alan hikayelerden ya da Ataman Bey’in başarılarından bahsederek kitabın heyacanını kaçırmak istemiyorum.

Ataman Özbay’ın Hürriyet röportajına şuradan ulaşabilirsiniz, kitabını ise D&R’dan şu bağlantıdan erişmek mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir