Bülent Ortaçgil – Sen

Beni tanıyanlar Bülent Ortaçgil’e olan sevgimi bilirler.. hakkında objektif olamayacak kadar sevdiğim nadir insanlardan birisidir. Rahatlığı, doğallığı , müziğine yansıyan dinginlik ve huzuru ruhumu besleyen Ortaçgil unsurlarının başındadır.

Ve üstad yapacağını yine yaptı, “Sen” ile 7 yıl aradan sonra tekrardan bizlerle. Aslında albüm 2010 yılının Aralık ayında raflardaki yerini aldı ancak ben yazmaya yeni vakit bulabildim.

Albümü ilk dinlediğimde, tüm şarkıları dinlemeden sadece ilk 10-15 sn. lerini çalarak tamamının üzerinden geçtim. 04 – Sen sorumlusun…nasıl bir yaylı girişidir bu! beni ilk yakalayan çalışma bu oldu .. Acıtır, istediğini yap, hiç canım yanmaz ise 2. ya da 3. dinleyişte içine çekiyor. 7. parça “Telefon” ritmi çok güzel bir parça, 8. “Ayrıntılar” ise yine yaylılarla ‘ben buradayım’ diyor.

Albümün içeriği şöyle;

Hiç Canım Yanmaz / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Denize Doğru / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
İstediğini Yap / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Sen Sorumlusun / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Acıtır / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Adalar / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Telefon / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Ayrıntılar / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Niçin / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil
Sen – Ben / Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil

Önceki albümlerinden farklı olarak yaylı enstrumanlar epey öne çıkarılmış bu albümde. 14 kişilik bir yaylı gurubu albüme eşlik etmiş. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin şiirselliği de dikkat çekiyor. ?Sen?de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. Kayıtlar Hollanda da Power Sound studyosunda gerçekleştirilmiş.

Albüm ile ilgili yazabileceğim tek negatif şey, kartonetin arkasındaki 1 paragraflık Fikir ve Sanat Eserleri kanunu uyarı yazısı oldu. Teşekkür yazısının dahi Bülent Ortaçgil’in “teşekkürler: baki duyarlar, serdar erkmenis, ester pampa, ümit tunçağ, ada çalışanları, kuzguncuk tayfası, cem büyükuzun, aykut ulsutekin…” şeklinde özetlendiği bu albümün arkasındaki kalabalık uyarı yazısı “Denizi” düşünen insanın dikkatini dağıtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir